Lütfiye Nuri Burat Sultançiftliği Devlet Hastanesi logo

Lütfiye Nuri Burat Sultançiftliği Devlet Hastanesi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

İletişim Bilgileri

Harita

Diğer Bilgiler

İstanbul ilinin en büyük ilçesi olan Gaziosmanpaşa; ekonomik seviyeleri çok yüksek olmayan insanların yaşadığı yoğun nüfusa sahip bir ilçedir.

Hastane binamız rahmetli Lütfiye ve Nuri BURAT tarafından bağışlanmış ancak Bakanlığın hastane projeleri göz önüne alınmadan inşa edilmiştir. 1987 yılında 40 yataklı bağımsız bir doğumevi olarak faaliyete geçmiştir. Takip eden yıllarda yatak işgal oranları ve verimlilik düşünce önce Şişli Etfal Hastanesine (1995 yılında) daha sonrada Süleymaniye Doğumevi’ne (1996 yılında) bağlanarak hizmet vermeye devam etmiştir. Ancak artan nüfus yoğunluğu nedeni ile; ilçede Devlet Hastanesi ihtiyacı doğmuş ve 21 Temmuz 1998 yılında aynı binaya tadilat yapılarak ve büyütülerek 50 yataklı devlet hastanesine dönüştürülmüştür.

Hastane binamızda Acil Servis, Ameliyathane, Doğumhane, Poliklinikler, Yataklı Servis, Laboratuvar ve Röntgen bölümleri bulunmaktadır.

Her geçen gün artan hasta yoğunluğu nedeni ile hastanemize bağlı Küçükköy Semt Polikliniği Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından hastanemize hizmet binası olarak tahsis edilmiş olup 2005 yılı Temmuz ayında hizmete açılarak yedi poliklinik odası, bir röntgen cihazı ve tam teşekküllü laboratuarı ile günlük ortalama 250-300 hastaya poliklinik hizmeti vermektedir.

Ayrıca Beşyüzevler Mahallesinde Gaziosmanpaşa Belediyesine ait Belediye kültür binası 1, 2 ve 3. katlarının Barbaros Hayrettin Paşa Semt Polikliniği olarak hizmete açılması 23.12.2005 tarih ve 8839 sayılı Valilik oluru ile uygun görülmüştür. Barbaros Hayrettinpaşa Semt Polikliniği 12 poliklinik odası, bir röntgen cihazı ve USG, tam teşekküllü laboratuarı ile 2006 yılında hizmete girmiştir ve günlük ortalama 500-600 hastaya poliklinik hizmeti vermektedir.

Hastane iki semt polikliniği ile birlikte günde 1300-1500 hastaya poliklinik hizmeti, bunun yanında günde 10-15 ameliyat ve %70 hasta doluluk oranıyla, tam kapasite çalışan laboratuar ve röntgen birimleriyle bölge insanlarına kaliteli hizmet sunmaya çalışmaktadır.

“Lütfiye Nuri Burat Sultançiftliği Devlet Hastanesi” üzerine 3 yorum

Yorum yapın